Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.03.05. 17:07  l  #15200

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.03.05. 16:32  l  #15199
olyan messze vagyok a frusztrációtól mint ti a duplázástól.
MVP

Válasz Laci05 hozzászólására (#15196)

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.03.05. 16:26  l  #15198
Én a harmadik harmadot tekertem végig, Schenn gólját is utólag láttam. A második harmad "végén" volt egy 10+ perces játékmegszakítás nélküli rész, aminek stílusosan egy icing vetett véget

Na de majd ma a Devils ellen beindulunk. Megnéztem mert nem emlékeztem mikor volt ilyen utoljára: 2014 óta nem kaptunk ki ellenük. Azóta 12-0-0 és 44-16 gólarány.

Persze most hogy ezt így látványosan beírtam tuti kapunk egy ötöst
All-Star

Válasz Al hozzászólására (#15197)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.03.05. 10:19  l  #15197
Szerintem ritka alacsony színvonalú meccs volt. Konkrétan én belealudtam tegnap este, mikor néztem. Mondjuk ilyen még nem fordult elő velem, valószínűleg az is közrejátszhatott, hogy véletlenül megtudtam, hogy nyertünk 3-1-re.
1.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.03.04. 14:48  l  #15196
Yep, az van, hogy mi ma full szarok voltunk. Ránézésre és az advanced statok (pl 0.78 xGF...) alapján is. Megesik. Ti pedig egy ilyen szarul játszó Blues ellen sem voltatok képesek nyerni... Úgyhogy szerintem rossz irányba vezeted le a frusztrációdat.
All-Star

Válasz stero hozzászólására (#15195)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.03.04. 11:24  l  #15195
milyen egy gusztustalan, nézhetetlen, semmit nem csinálós hokit játszotok ti.
MVP

Válasz Laci05 hozzászólására (#15193)

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.03.04. 9:52  l  #15194
Lehúzhatnátok már magatokat, komolyan
MVP

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.03.04. 9:15  l  #15193
Az eredeti hozzászólás módosítva lett a felhasználó által!

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.03.01. 13:47  l  #15192
Milyen kettő? Az 1000 százalékban Perroné volt, még mondta is külön a meccs után:

Perron on turnover that led to Gurianov goal: "I even tried to help (Dallas) out on one of the goals, and it didn't work out. I wasn’t happy with that turnover. I can laugh about it a bit now. I saw the guy broke his stick and I was trying to make a little more out of nothing. It wasn’t the right play."

Amúgy igen, és főleg rosszkor jött, ott ha lepörög a harmad +2-vel akkor szerintem nem jött volna vissza a Dallas.
All-Star

Válasz Al hozzászólására (#15191)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.03.01. 13:04  l  #15191
Engem jobban bosszantott a DAL 2. gólja, amit a két ólom madár hozott össze. Még jó, hogy a csapat két leglassabb játékosa adogat a kéken, így ha elveszítik esély sincs, hogy utolérjék a csatárt. Na mindegy.
1.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.03.01. 9:38  l  #15190
Így, mondjuk lehetne min bosszankodni, pl a 18 másodpercen, de minek... RW-ben úgysem érjük be az Avst, 7W és a következő 7 ellenfelünk nincs playoff helyen.

Amúgy én nem bánnám, ha jövőre a minnesotai winter classicra a mai világoskék retro mez fehér verziójában mennénk, utána pedig át is állnánk ezekre. Nem mintha a mostani alapmez ne lenne 5/5, csak a világoskék még jobb.
All-Star

Válasz Al hozzászólására (#15189)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.03.01. 5:10  l  #15189
Megnehezítettük magunknak, de meg van a 2 pont.
1.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.28. 12:32  l  #15188
A bíráskodást Berube is szóba hozta a meccs után.

Egyébként most a hajrára/márciusra fordulva egy eléggé kulcsfontosságú meccs jön a Dallas ellen. Ha tisztán nyerünk, akkor szinte biztos, hogy előttük végzünk, mert 9 pontot kellene hozniuk rajtunk 17 meccsen. Ez akkor sem reális, ha csak .500 a csapat (ráadásul a maradék sorsolásunk is az egyik legkönnyebb, ha jól emlékszem).

Úgyhogy maradna az Avs a Centralért, szintén könnyű sorsolással, de sok sérülttel jelenleg. Nem bánnám, ha nem lenne megint tétmeccs az utolsó.
All-Star

Válasz Al hozzászólására (#15187)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.28. 11:41  l  #15187
Majd el felejtettem.

Így a MIN meccs után nem sokkal, ahol 2 too many men büntit is kaptunk.
Az Islanders 2. gólja előtt pillanatokkal, 6-an voltak a pályán a szigetlakók. A gól előtt kb 1 mp-cel ült ki valaki a padra. Direkt le is fotóztam a képernyőt, de sajna nem raktam be (így hogy nyertünk, lényegtelen).
1.sor

Válasz Al hozzászólására (#15186)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.28. 11:36  l  #15186
Jóóó, annyira szarok nem voltunk, csak egyszerűen semmi nem jött be.

A fiatalok, akik meccsről-meccsre elvarázsolnak engem a játékukkal, azoknak ma momentumaik sem voltak.
Sundquist - talán egy korongért menő csatát sem nyert meg
Kyrou - 10 percet játszott, talán nem véletlenül. Pedig csak 11 csatárral álltunk fel, és 7 védővel.
Sanford, Barbi - pályán voltak egyáltalán, semmi emlékezetest nem csináltak, az biztos. Még csak látványos ütközésre sem futotta nekik (mert a statisztikák szerint 2-2-t ütköztek).
Thomas - Na ma ő egy külön kategória volt, negatív értelemben. Ugyanúgy kevergetett (volna), de talán egy csel nem volt, ami összejött volna neki. Ő "hagyta" ki az ordító üres kapus lehetőséget is. Talán az ütőjét felszedték, de a korijáról így is megpattant a korong, s a hosszú sarok mellé ment. Semmi szerencséje nem volt. Számomra a csúcs azonban az volt, mikor lefordultunk 3 az 1-re. Thomas vezette a korongot és a kék előtt elkezdett dadogni a korong. Így sikeresen lesre futtatta a többieket.

Néha agyfaszt tudok kapni, amikor ennyire nem jön össze semmi.
1.sor

Válasz Laci05 hozzászólására (#15185)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.28. 10:41  l  #15185

A hosszabbításban 3 percen keresztül, koronghoz sem értünk, így is sikerült behúzni a 2 pontot.

Neeem, minimum kiegyenlített volt, csak az Isles ultrapasszív OT-t játszott többszöri hátrakorizással (plusz jobban hozták a bulit mint egész meccsen, az is hozzájuk került amit Schenn hozott el), ezért talán többet volt az ütőiken a korong, de nem voltak veszélyesebbek. Sőt amikor két neccesebb passzba belehibáztak (Toews 2x volt pontatlan), mindkétszer Parayko fejezte be, a végén góllal. Egyébként rajta meg lett nyomva valami gomb februárban, mert megint szörnyeteg üzemmódban van.

Amúgy igen, elég érdekes két meccset játszottunk velük. Év elején long islanden meg mi adtuk le 2-0-ról az utolsó percekben, pedig azt a meccset konkrétan agyonnyertük. Itt azért más volt a kép, nagyon, ez a két harmadon át full-Hitchcock bekkelés Tortz-tól komoly volt és igazából eredményes is mert tényleg nem voltunk a legélesebbek. Egyik csapat sem sír a 3-3 ponttal szerintem.

Kis mellékprojekt de én élvezem ahogy Berube Kyrout egyengeti. Nem mondom, hogy nem furcsállom itt-ott, de eddig mindig jobb játékosként jött ki a benchelés, kiültetés, nyilvános megszólás stb dolgokból.
All-Star

Válasz Al hozzászólására (#15184)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.28. 5:09  l  #15184
  Dicséretes, hogy az ilyen meccset is sikerül behúzni, mikor semmi nem jön össze. A passzok nem ütőre jönnek, ha mégis, akkor nem tudják lekezelni. Amikor az üres kapuba nem sikerül beterelni a korongot 50 centiről. Szóval abszolút nem játszottunk jól (sőt, talán sehogy). Mindent elmond a támadásainkról, hogy 2 gólnál sem volt aszisztos.
Mondjuk az Islanderst sem értem, mert bekezdtek, s elhúztak 2-0-ra, aztán csak a védekezésre koncentráltak (mondjuk az jól csinálták). 2 harmad alatt 4-et lőttek kapura. A hosszabbításban 3 percen keresztül, koronghoz sem értünk, így is sikerült behúzni a 2 pontot.
1.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.26. 22:03  l  #15183
Igen ez megint egy totál őrült meccs volt ellenük. Éjjel valamiért felkeltem, gondoltam belenézek egy kicsit (második harmad 2-3 volt épp) de aztán nem bírtam otthagyni.

Thomas 43 meccsen 35 pont mióta center. ROR 37, Schenn 33 ezalatt, elképesztő jó ütemben fejlődik!
All-Star

Válasz Al hozzászólására (#15182)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.26. 20:53  l  #15182
  Huuuu ez a CHI meccs. Batran ajanlom a semleges nezoknek is.
Szerintem siman ossze lehet vagni belole egy 50 perces highlights-ot

1.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.26. 7:47  l  #15181

A negatív szériában sem játszottunk rosszul, inkább gépiesek voltunk, mintha megakadt volna a lemez.

Nagyon jól érzed. Egyáltalán nem voltunk rosszak a losing streak alatt sem, sőt... Egyszerüen nem jöttek össze a dolgok. Minden kapust naggyá tettünk. Mérkőzésenként minimum 4-5 olyan helyzet volt, ahol az ellenfél kapusát csak a mázli segítette. Itt nem olyasmire gondolok, hogy bravúrt mutat be, mert ha átér a rövidről a hosszúra, s kilepkézi a korongot, az tényleg megsüvegelendő. Sok ilyen is volt. Itt arra gondolok, hogy meccsenként lőttünk vasat (volt hogy 2-3-at is). A kapus vállal "védéseire" gondolok, amihez szerintem vajmi köze sincs, csak mázli, hogy éppen elakad benne a léc alá tartó korong (meccsenként 2-3 ebből is volt). Aztán voltak olyan védések is, amihez szintén nem sok köze van a kapusnak. Amikor az ütő kesztyű feletti része találkozik a koronggal. Ilyen is volt nem egy. Pl. talán az egyik NSH meccsen volt, hogy a rövidről hosszúra áttett korongnál a kapus terpesztett, széttárta a kezét, s ezzel a mozdulattal a bot VÉGÉVEL!!!!! kiütötte a gólba tartó korongot. Szerintem 1000-ből sem sikerülne még egyszer megcsinálnia.

Scandella : már Wild játékosként szerettem volna, ha megszerzi valahogyan DA. Végre sikerült, még ha nem is akkor, amikor szerettem volna. Örülök neki, én jó bekknek tartom, és erősítés lesz a csapatnak.

Scandellát valahogy én is komáltam mindig. Nagyon jó hogy jött. Eddig hiba nélkül , remekül játszik, s jött vele egy kis keménység is (hiányzott eddig). Valamint eddigi riportjai számomra azt bizonyítják, hogy örül a lehetőségnek, tetszik neki, hogy itt játszhat. Ha rajta múlik, akkor duplázunk
1.sor

Válasz sassa hozzászólására (#15180)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.25. 20:48  l  #15180
Nézem illetve nézegetem a meccseket, összefoglalókat így nem igazán mondhatom hitelesnek a véleményem.Abban azonban reménykedem, hogy a holtponton átestünk, a L szériával, mert azt borzalmas volt nézni. Aztán jött Binnington dupla SO-ja, Allen jó meccse és jobb lett a hangulatom. A Wild ellen összefoglaló alapján magabiztosan játszottunk, már amennyire a Wild ellen magabiztosnak tudunk lenni.
A negatív szériában sem játszottunk rosszul, inkább gépiesek voltunk, mintha megakadt volna a lemez.És persze ilyenkor nincs egy remek egyéni megvillanás. A győzelmeket nem kell megmagyarázni, csak élvezni a játékot, és örülni neki.
JBo-t sajnálom, remélem mihamarabb visszatér a csapathoz, nem játékosként.
3.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.25. 10:58  l  #15179
Végül semmit nem csináltunk, de ez várható volt. (Be is mondta Armstrong előre, mondjuk egy csavar mindig benne van)

Egyrészt megvolt a februári Taraszenko orvosi update és jók a kilátások, jelen állás szerint a playoff előtt vissza fog térni, szóval nem nagyon lett volna capspace. Insider Jon Hamm () alapján már március elején játszhat (a Nashville ellen mondta be az NBC-s meccsen).

Másrészt mivel Scandelláért ment a 2nd (plusz a jövő évi is még a ROR-cserében), így felértékelődött az első körös.

Ha Scandella hozza ezt a szintet amit az első meccsein, plusz ha Taraszenko használható lesz, akkor rendben leszünk.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.22. 4:56  l  #15178
Basszus, meg lehetett volna a SO Allennek is, csak 3 és fél percel a vége előtt Paraykon megpattant egy korong. Így is szép volt.

Scandella nekem nagyon tetszik.
1.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.22. 3:45  l  #15177
Bishopot lecseréltettük a 2. harmad 5. percében. Jókor nyílt ki a gólzsák.
1.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.21. 9:50  l  #15176
Oké, a Devils gyenge, a Yotes meg játszott tegnap is, de zsinórban két SO az két SO Binningtontól Valamint a kapott lövések száma is jó irányba megy: 27, 24, 17, 14. Azért jobb így menni Dallasba.

Scandella jó volt.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.19. 16:58  l  #15175
1.sor

Suter, Weber, Jones, Girard, Subban, Ellis..
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.18. 23:54  l  #15174
Scandella jött, kicsit drágán, de Dillon után szinte nem volt már választása Armynak LDben, nem véletlenül lett ez ilyen gyorsan letudva szerintem. Nincsenek amúgy rossz emlékeim róla a Wildból, de mégiscsak inkább egy Edmundson 2.0 semmint egy Bouwmeester, szóval ez így mindenképp visszalépés sajnos. Mondjuk a tavalyi playoffban látott 23+ perces shutdown JBo szintű embert nem is lehetett volna leakasztani reálisan.

---

A statement from Jay Bouwmeester

I would sincerely like to thank all of the trainers from both the St. Louis Blues and Anaheim Ducks, as well as all of the first responders, the Anaheim medical staff and the team at the UCI Medical Center for their quick actions on Feb. 11.

Our family has felt the support of the entire National Hockey League family and the city of St. Louis during this time. We have all been greatly comforted by your genuine concern.

On Sunday evening, I returned to St. Louis and I am on the road to recovery. My wife and daughters are forever grateful for everyone's support and we will continue to have a positive outlook for our future.
All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.18. 7:55  l  #15173

ROR nem tudom milyen arányban hozza el a bulikat az utóbbi időben, de szerintem 30 %-ot is alulról súrolja.

Most direkt megnéztem, a 2. NSH meccsen 20-5, 25%

Előtte 56%, az előtt 44%.
1.sor

Válasz Al hozzászólására (#15172)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.18. 7:48  l  #15172
Sunny boy visszatért. Talán ennyi az összes jó hír. PK-ban vagy 3x is ő oldotta meg a helyzetet (referálva a hiányára írom).

Kurva jó, hogy tegnap este nem írtam semmit, mert igen feldúlt ez a 2 NSH meccs (is). Sajnos a 2. meccsen. egy nulla NSH-től kaptunk ki, mert nálunk úgy en bloc senkinek nem megy. Mondjuk elég szomorú, hogy Sanford a legjobbunk az utóbbi időben.
A védelmünkkel jó lenne kezdeni valamit, mert fogalmatlanok. Elbaszott hibák, az "erőszak" teljes hiánya. Hol látsz olyant (a mi meccseinken kívül), hogy a csatár vidáman screen-nel senkitől sem zavartatva. Vagy hogy beleszállnak a kapusba büntetlenül. Nagyon szeretnék már egy olyan kiállítást látni, hogy cross-checkért kiküldik a védőnket, mert eltakarította a csatárt.
Egyébként is az egész csapat ultra light lett. Talán egyedül Schennben lobog a tűz.

Na és a csapat.
Perron az all-star gála óta, árnyéka önmagának. Lövései veszélytelenek, cselei nem jönnek be, s passzai sincsenek. S ha ez nem elég, akkor nyakra-faszra kiállítatja magát.
Schwartz el van átkozva, egyszerűen képtelen gólt lőni. Schenn a párja.
PP-ben már alig várom, hogy a 2. csapat jöjjön be, mert az 1. katasztrófa.
Binner én nem szidnám, mert azért úgy kurva nehéz, hogy a védelem nem segít neki.

Bírók.
Mint bajnok csapat, nem ezt várnám tőlük. Gyorsan leszögezem, hogy nem azt szeretném, hogy nekünk fújjanak, de azért egy objektív bíráskodásra befizetnék. Legalább 5 meccsenként 1-et? Túl nagy kérés?
A vasárnapi NSH meccsen, mikor az NBC-s kommentátor azt mondja, hogy "kontinyú", az annyit tesz, hogy megint elmaradt egy kiállítás. 3x mondta, pedig voltak benne elég látványosak, pl. mikor Schenn kiugrott volna, de akasztották.
Másik kedvencem a 2. NSH meccsről, a kézzel irányított korongok esete. Ugye tiszta sor, ha valaki beleér kézzel, s utána a csapattárshoz kerül, akkor lefújják. Még olyankor is ez történik, mikor csak felugrik a játékos, hogy lehalássza a korongot, s ujj heggyel beleér, de csapattárshoz kerül. Szokott is bosszantani.
Erre a NSH meccs 1. harmadában két esetet is benéznek a bírók a NSH-nek. Ráadásul az egyikben kifejezetten odadobta a társnak (zárt kézben korong????), aki így indult meg a védő harmadból. Azt hittem befosok.

Na mindegy, én most 1 hét szünettel tervezek hoki meccs nézésben, mert elegem van ebből.
1.sor

Válasz Al hozzászólására (#15171)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.16. 7:44  l  #15171
Meg kell mondjam, hogy engem a bírók szép lassan kiakasztanak. Palánk melletti korongharcnál, eszemet sem tudom, hogy mikor láttam olyat, hogy lefújják. Pedig olyant láttam már nem is egyet, mikor 30 mp is eltelt vagy még több, mire megoldódott a szitu. Erre a NSH meccsen mikor PK-ban vagyunk (s ez a játék), 10 mp után lefújják, nehogy fogyjon a NSH értékes PP ideje. Hát leszophatnak.

PK-ról. Szerintem Sundquist kurvára hiányzik PK-ban (és J-Bo is).
1.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.15. 19:48  l  #15170
Igen, ráadásul ezzel a PKval... JBo nélkül ez sürgősen megoldandó probléma. Meg úgy általában a védekezésünk mostanában, ahogy Binner se véd jól. Szerencsére még van idő feljavulni.

Nem semmi a 4 gól, de én még mindig nem bízom Sanfordban. A méret+kéz kombó rendben van nála, de 25 évesen még mindig olyan szinten inkonzisztens, hogy pár hete még a csapatba se fért be, aztán van egy-egy jobb időszaka ROR és Perron mellett (ami azért nem a legnehezebb dolog a világon), de más sorokban meg totál használhatatlan. Én még most beraknám egy deadline cserébe, amíg aktuálisan jól néz ki.
All-Star

Válasz Al hozzászólására (#15169)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.15. 18:23  l  #15169
Ja és még jobb is lehetett volna, ha nem a bírókról szól.
1.sor

Válasz Shad hozzászólására (#15167)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.15. 11:01  l  #15168
Sanford négyes villamos....
3.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.14. 23:11  l  #15167
Ezt a Vegas-Blues meccset az NHL akár a kirakatba is kirakhatná. Nem semmi meccs volt rengeteg ütközéssel.
MVP

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.14. 18:10  l  #15166
Szerintem sem látjuk már többet. 36 éves, mindent megnyert kb amit lehet, semmi értelme kockáztatnia, ez így is nagyon-nagyon szép pályafutás. Armstrong hangja sem véletlenül akkor csuklott el, amikor Bo feleségéről és lányairól beszélt...

All-Star

Válasz Modano. hozzászólására (#15165)
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.13. 9:07  l  #15165
Ha tud józan ésszel gondolkodni, akkor szögre akasztja, mint anno Peverley. Nyilván nem lesz könnyű, ha oda kerül a sor, de azon is sok múlik, hogy az orvosok mit javasolnak.

Mielőbbi gyógyulást neki!

Válasz Al hozzászólására (#15164)
  It's just 16 teams chasing 16 wins...
Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.13. 8:30  l  #15164
Csóri J-Bo. Tavaly 2. félévtől megbízható teljesítményt nyújtott, nem volt véletlen a hosszabbítás vele. Idén is az egyik legmegbízhatóbb védőnk volt. Mielőbbi gyógyulást kívánok neki. Sajnos van egy olyan érzésem, hogy többet nem látjuk játszani, de az egészsége mindennél fontosabb.
Épülj fel J-Bo!

1.sor

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.12. 20:14  l  #15163

All-Star

Idézet  l  Válasz erre  l  Módosítás  l  2020.02.12. 20:07  l  #15162
Most kezdtem volna el nézni a meccset, nem értettem miért postponed... ráadásul pont fathers trip alatt... Armstrong nemsokára sajtótájékoztatót tart, reméljük a legjobbakat.

Le a kalappal mindenki előtt a gyors beavatkozásért!